Dünyanın En Sürdürülebilir 100 Küresel Şirketi

Enerji yönetimi alanında dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, Corporate Knights tarafından yayınlanan, Sürdürülebilirlik kriterlerindeki başarılı performansı için Dünyanın En Sürdürülebilir 100 Küresel Şirket Listesi'nde 13. sırada yer aldı.

 

Enerji yönetimi konusunda dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, ekt Global 100 Company’nin sıralamasında 13. sırada yer aldı ve sektöre özgü çeşitli sürdürülebilirlik temel kriterlerine dayanarak en üst düzeyde performans gösterdiği belirlendi. Şirket geçen yıla göre 13 basamak artmayı başardı.

 

Bağımsız bir Kanadalı medya ve yatırım araştırma şirketi olan Corporate Knights tarafından yürütülen projenin verileri, Bloomberg'den ve doğrudan dünyadaki yaklaşık 4.000'den ve orta ölçekli şirketten toplandı.

 

Anket sonuçları Davos'taki Dünya Ekonomik Forumu'nda açıklandı. Buna göre, Schneider Electric 2013 listesinde üçüncü, dokuz Fransız şirketi arasında ikinci, sektöründe ise 10 şirket arasında üçüncü sırada yer aldı (Sanayi - Sermaye Malları). Schneider Electric'in art arda iki yıl boyunca Global 100 listesine girmesi ve hatta bu listeye yükselmesiyle birlikte, şirketimizin Gezegen ve Toplum Barometresi'nin stratejisini ve sürdürülebilir kalkınmaya olan bağlılığını kanıtladığını söyledi. Elektrik.

Schneider Electric'in 2005'ten bu yana her üç ayda bir yayınlanan sürdürülebilirlik çizelgesi, üç sürdürülebilirlik sütunu (insanlar, gezegen, karlılık) içeren 14 göstergeye dayanıyor. Masa, Schneider Electric'in bu alandaki performansının bir göstergesi olarak kabul edilir. Şirket ayrıca Karbon Saydamlık Performansı Liderlik Endeksi ve Dow Jones Sürdürülebilirlik Dünyası ve Avrupa Endeksi gibi büyük sıralama ve endekslerde yer almaktadır.