Yeni Modicon M241

Yeni Modicon M241 ile Schneider Electric, piyasadaki en güçlü ve en gelişmiş makine kontrol cihazlarından biri olan PLC sayesinde portföyünü genişletiyor.Sınıfındaki standartları belirleyen yeni Modicon M241, makine yapımı için otomasyon çözümlerine sahip yeni nesil kontrol cihazlarının bir üyesi olarak Schneider Electric'i tanıtıyor.


  Enerji yönetimi alanında dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, Modicon M241'i tanıtarak, yeni kontrolör ürün ailesi Modicon M241'i kullanan Machine Struxure teknolojisini ve çoklu kontrol platformunu bir üst seviyeye taşır.

Yeni nesil MachineStruxure ile Schneider Electric, otomasyon çözümlerinin uzun yıllar boyunca en iyi performansı sunacağını garanti eder ve otomasyon ürünleri ve sistemleriyle birlikte makine yapımı çözümlerinin geliştirilmesi için kapsamlı bir hizmet ağı ve mühendislik stratejileri sunar. Modicon M241 ayrıca işlemci performansı ve sınıfının hızı için yeni standartlar belirliyor. Çift çekirdekli işlemcisi ile etkileyici performansı, denetleyicinin büyük ölçekli iletişim görevlerinde bile en tutarlı kısa döngü süreleriyle çalışmasına olanak tanır. Modicon M241, temel konfigürasyonunda bile geniş bir arayüz yelpazesi sunar. Bunlar, USB, Ethernet, iki seri iletişim portu ve mobil cihazlar üzerinden uzaktan erişim için entegre bir Web sunucusu içerir.

Modicon M241'in I / O terminal bloğu, 5.08 mm mesafe ile tasarlanan ve mahfaza üzerinde küçük bir kapı açan terminallere en kolay ve ergonomik bağlantıyı sunar. Entegre PTO da bu kontrolörde standarttır. Bu arayüzlerle kullanıcılar, bir fieldbus ağına ihtiyaç duymadan bir veya iki Lexium serisi servo sürücüyü (veya üçüncü taraf servoları) bağlayabilir.

Modicon M241, G / Ç ve fonksiyon modüllerinin ve kontrolör çözümlerinin özelleştirilmiş yapılandırmasının bir parçasıdır, ancak muhafazanın sağ tarafında, geleneksel çözümlerden 10 kat daha hızlı olan bir G / Ç genişletme barası bulunur. Ek olarak, Modicon kontrolörleri yeni geliştirilen Modicon TM3 genişletme modüllerine takarak genişletmeye izin verir. Aletsiz bir kumandaya 14 adede kadar terminal eklenebilir. Terminaller bağlandığında, hem 24V DC güç kaynağına hem de en hızlı entegre genişleme barasına bağlanırlar. TM3 I / O barası üzerinden kontrol cihazlarına yeni güvenlik sistemi modüllerinin eklenebileceği cihazda, özel konfigürasyonlar; ayrı olarak monte edilebilir. Standart I / O modülleri ve güvenlik röleleri, ek emniyet rölelerine gerek olmadan aynı genişleme veriyolu üzerindeki farklı yapılandırmalarda da oluşturulabilir.

Güvenlik standartlarına uygun olarak çok sayıda farklı emniyet ve fonksiyon modülü uygulanabilir. (örneğin, preslerin ve diğer uygulamaların kullanımında şu anda) Bu modüller, montaj sürelerini ve alan gereksinimlerini azaltırken maksimum esneklik sunar. PLC'nin sağ tarafına I / O ve güvenlik terminalleri eklenebilir ve Modicon TM4 busbar ile sol tarafa ek iletişim modülleri eklenebilir. Üçe kadar ilave modüllerle, bu kontrolör, en zorlu iletişim görevlerini bile yerine getirmek için ek arayüzlerle kişiselleştirme için ekstra kapasite sunar. M241, kolay veri işleme kabiliyeti ile, kasaya basılmış bir QR kodu ve akıllı telefona yüklenen bir uygulama ile okunabilir. Schneider Electric'e gönderilebilecek olan bu QR kodu, Schneider Electric'in servis veya destek personeli ile iletişim kurarken ortaya çıkabilecek yanlış anlamaları önler.

Verilere kolayca erişilebilen M241, program ve üretici yazılımı verilerini SD kartlarda depolar, böylece bir PC'ye ihtiyaç duyulmadan erişilebilir.

Modicon M241 sistem tasarımı, MachineStruxure çoklu kontrolör platformunun tüm kontrol cihazları için geliştirilmiş bir araç tabanlı mühendislik paketi olan SoMachine'ye dayanmaktadır. Kontrol programları IEC 61131-3 standardının ortak dillerinde ayarlanabilir ve farklı Modicon kontrol cihazları arasında değiştirilebilir.


For more information on Schneider Electric, visit http://www.schneider-electric.com